Німецький автовиробник Volkswagen зберіг лідерство в якості найбільшого автовиробника в світі після того, як японський конкурент Toyota оголосив, що продав менше автомобілів в минулому році.

Toyota Motor Corp. заявила в четвер, що вона продала 10,74 мільйона автомобілів по всьому світу в 2019 році, відстаючи від рекордних щорічних продажів Volkswagen AG в 10,97 мільйонів автомобілів.

Читайте також: Tesla оголосила про старт поставок компактного кроссвера Model Y

У 2018 році Volkswagen продав 10,83 мільйона автомобілів, витіснивши Toyota з першого місця.

Toyota повідомила, що 2019 рік став четвертим роком зростання світових продажів автомобілів. Це відзначило зростання на 1,4% в порівнянні з попереднім роком.

Нагадаємо, що Американський автовиробник General Motors Co. утримував звання кращого автовиробника більш семи десятиліть, перш ніж поступитися Toyota в 2008 році.

Також випав з кандидатів на лідерство союз Nissan-Renault-Mitsubishi. Глобальні продажі альянсу японської Nissan Motor Co., французької Renault SA і Mitsubishi Motors Corp. склали в минулому році близько 10 мільйонів автомобілів.

Читайте також: Екс-глава Renault-Nissan Карлос Гон втік до Лівану

Продажі альянсу постраждали після арешту в листопаді 2018 року Карлоса Гона, колишнього виконавчого директора і голови Nissan, який зараз стикається з різними звинуваченнями у фінансових порушеннях в Японії.

Гон сказав, що він не винен і звинуватив Nissan і японських урядових чиновників у змові з метою його усунення. Гон приголомшив світ, покинувши Японію в кінці минулого року і з'явившись в Лівані, де він має громадянство.

Нагадаємо, що за ринковою капіталізацією (сумарною вартістю усіх акцій) американська Tesla вже випередила Volkswagen AG. Станом на сьогодні вартість Volkswagen AG складає $93 млрд, а Tesla уже вартує $105 млрд.

Читайте також: Tesla наздогнала Volkswagen AG: ринкова капіталізація перевищила $100 млрд