Німеччина придбає для України роботів, які ми нещодавно протестували

Йдеться про роботизовану платформу THeMIS, яка допоможе зберегти життя військовим.
Німеччина придбає для України роботів, які ми нещодавно протестували
logo30 листопада 2022, 09:20
logo0
logo0 хв

Міністерство оборони Німеччини профінансує постачання Збройним Силам України наземних роботизованих систем THeMIS, повідомляє компанія-виробник цієї системи.

Розробник робототехніки та автономних систем Milrem Robotics, а також німецька оборонна компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW) підписали контракт на постачання Україні 14 наземних роботизованих систем THeMIS.

Нагадаємо, як ми тестували робот THeMIS

Сім з них будуть призначені для евакуації поранених (їх ЗСУ отримають вже до кінця цього року), а ще сім – у конфігурації для розчищення маршрутів (поставка в 2023 році). Такі терміни пов’язані з необхідністю встановлення корисного навантаження для цієї конфігурації від французького виробника CNIM Systèmes Industriels.

Як відзначили у Milrem Robotics, автоматизація задач евакуації та розчищення маршруту "дозволяє знизити небезпеку і залишити більшу кількість військових у безпечній зоні або ж виконувати важливіші задачі.


Нагадаємо, що ЗСУ вже знайомі з цією зброєю – безпілотна платформа THeMIS була закуплена для ЗСУ у рамках проекту "Журавель", який заснований нардепом Петром Порошенком та волонтерами з формування "Госпітальєри", і новітня зброя вже пройшла випробування.