Німецький виробник оновив колісний танк для України

БТР Fuchs Evolution може керуватись дистанційно.
БТР Fuchs Evolution: можливості, озброєння - Auto24

ФОТО: HNA|

Новий Fuchs на заводі Rheinmetall в Касселі

logo2 червня 2023, 12:45
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Німецький виробник військової техніки Rheinmetall показав нову модифікацію колісного танка та оголосив, що першим замовником на нього має бути Україна.

На випробувальному треку свого заводу в Касселі оборонний підрядник Rheinmetall показує, на що здатен відомий БТР Fuchs, оснащений пакетом Evolution.

Також цікаво німецькі БТР Fuchs планують виготовляти в Україні

Нова модель Evolution тепер має двигун потужністю 455 к.с. Семиметрова машина, яка важить до 24,5 тонн, розвиває максимальну швидкість 100 кілометрів на годину.

"Наразі першим клієнтом буде Україна", - розповідає Маріус Мейерінг, керівник відділу продажів Rheinmetall Landsysteme GmbH, про нову модель. Компанія заснувала спільне підприємство з українським державним підприємством "Укроборонпром". Новий Fuchs також може збиратися там, але "найважливіші деталі все одно надходять з Німеччини".

"Fuchs історично є основою для заводу в Касселі, - підкреслює Майерінг. Колись він був розроблений Daimler-Benz і збройовою компанією Thyssen-Henschel, яку поглинула Rheinmetall. Сьогодні лише на заводі в Касселі ремонтують понад 100 танків Fuchs на рік. Крім того, виробляються нові машини. З 1200 працівників заводу близько 150 працюють над розробкою колісних танків.

Одна з найцікавіших особливостей нової моделі – можливість дистанційного керування з використанням технологій віртуальної реальності. Водій-оператор на відстані може керувати машиною за допомогою спеціальних окулярів та камер, що дають огляд на 360 градусів.

Огляд через окуляри віртуальної реальності: зовнішні камери на Fuchs Evolution забезпечують круговий огляд © Pia Malmus

Шестиколісна броньована транспортна машина продається у восьми країнах, а на озброєнні Бундесверу досі перебуває 825 таких машин.

Fuchs доступний у багатьох варіантах: інженерна, швидкої допомоги або для знешкодження вибухонебезпечних предметів. Він брав участь у місіях Бундесверу за кордоном у Малі, Сомалі та Афганістані – і виявив слабке місце: броня була посилена, але двигун залишився тим самим. Саме тому на новій версії встановлюють більш потужний двигун.