Одружені водії безпечніші за кермом, ніж самотні: статистика

Напередодні Дня закоханих своє слово щодо цього свята сказали страховики Німеччини: в статистиці дорожньо-транспортних пригод вони помітили одну закономірність.
Одружені водії менше потрапляють в ДТП - Auto24

ФОТО: Рене Раушенбергер|

Кожен, хто одружений, їздить безпечніше та економить на страхуванні автомобіля

logo12 лютого, 15:10
logo0
logo0 хв

Експерти страхової компанії Verti Versicherung AG на підставі аналізу ДТП за попередні роки з’ясували, що "одружені водії безпечніші за кермом, ніж неодружені".

На цій підставі зроблено висновок: шлюб позитивно впливає на поведінку власників полісів за кермом, оскільки одружені люди їздять обережніше. Такі водії більш передбачливі, вони уважніші й мінімізують ризики тим, що не перевищують швидкість.

Читайте також Перевозимо домашніх тварин в автомобілі: безпека і комфорт передусім

З медичного погляду та психології ще ніким не доведено, що любов позитивно впливає на безпеку руху й зменшення аварійності. Однак страховики з цього приводу ствердно говорять – впливає!

Позитивний результат відчувається статистично і цей показник рік з року росте. Статистика аварійності в одружених значно менше, ніж у водіїв поза шлюбом. Фото: booking.com

"За останні три роки одружені страхувальники заподіяли на 8,3 відсотка менше збитків, ніж неодружені. Крім того, середня вартість позовів у них була на 6,4 відсотка нижчою. Загалом у 2023 році близько 43 відсотків клієнтів Verti були в шлюбі", — розповідає експерт з автотранспорту та страхування Verti Versicherung AG Александер Хелд.

Читайте також У 2023 році нетверезих водіїв на дорогах було більше, ніж позаторік

Така позитивна динаміка навіть вплинула на страховий внесок. У випадках, коли автомобілем при потребі користуються чоловік чи дружина, зазвичай страхові компанії беруть за такий поліс значно дорожче, тарифікуючи це як розширену групу водіїв. У Verti відмовилися від такої практики й з сімейних пар не беруть додаткового збору за поліс на автомобіль.

Такий крок виявився виправданим. Виплати по страхових випадках одружених пар впали, а кількість таких клієнтів на укладання договорів страхування стала зростати. Фото: www.verti.de