Пункти пропуску з Польщею розблокують або навпаки - блокують єдиний вільний

Інформація про можливе розблокування кордону з’явилася після чергового раунду переговорів українських та польських перевізників. Але інші польські страйкарі вирішили заблокувати навіть той пункт пропуску, який наразі працює...
Розблокування кордону 20 грудня під великим питанням - Auto24

ФОТО: wyborcza.pl|

Єврокомісія продовжує відхиляти вимоги польських перевізників повернутися до системи лімітів для українських перевізників в ЄС

logo18 грудня 2023, 08:55
logo0
logo0 хв

Обидві сторони не дійшли одностайності у питанні розблокування кордону, тож перепона усіх чотирьох пунктів пропуску продовжується.

Один з озвучених результатів перемовин – гарантія на проїзд 10 вантажівок щогодини на кожному із заблокованих нині пунктів пропуску за умови свідомого вибору українських перевізників утриматись від перетину кордону через МАПП "Угринів – Долгобичув".

Інший, цитата: "Якщо ж до середи (20 грудня) українських автомобілів не буде в черзі на цьому пункті пропуску, то страйкарі обіцяють припинити блокування усіх пунктів пропуску".

Читайте також Вантажівки з Польщі в Україну пускають лише в одному пункті, в інших - стоять

Це, напевне, найрезультативніший постулат усього переговорного процесу за весь період блокування кордону польськими перевізниками. Але не все так просто, оскільки другорядний та зовсім не визначальний МАПП не в змозі зняти блокаду по всьому кордону.м містечка Пяски Свідницького повіту. Час очікування на реєстрацію – приблизно 100 годин.

Тим часом черга до переходу з Україною в Гребенному становить 30 км і там близько 500 вантажівок. Час очікування на заїзд - 125 годин.

Висновки з цього напрошуються самі: страйкарі водять переговорників за ніс...