Російський "Москвич" мало хто купує, тож завод у збитках

Російська афера з переклеюванням шильдиків китайського JAC на "Москвіч" не пройшла навіть у місцевих зомбованих жителів: вони купують перелицьовані машини дуже неохоче.
Автомобілі "Москвич" в Росії виявились збитковими - Auto24

ФОТО: Автостат|

Стапелі складальної лінії "Москвича"

logo14 березня, 14:45
logo0
logo0 хв

Спроба російської влади налагодити виробництво китайських автомобілів під маркою "Москвич" обернулася провалом, повідомляє The Moscow Times.

Колишній завод Renault у Москві, здатний виробляти 180 тисяч машин на рік, спромігся зібрати з китайських машинокомплектів за 2023 рік всього 31 тисячу автомобілів, наводить статистику «Автостат». Усі вироблені машини – це варіації моделей китайської JAC, яку складали шляхом прикручування кількох агрегатів та переклеюванням шильдиків на «Москвич».

Також цікаво росіяни почали воювати на китайських "гольф карах"

Втім, навіть “виробляючи” автомобілі таким чином, лише половину вдалось продати – 15,3 тис. автомобілів. Приблизно 10% з них купив російський держсектор, ніби-то підтримуючи національного виробника. Також велика партія машин була закуплена в таксі, оскільки інших машин на ринку обмаль.

В результаті збиток заводу зріс за рік у 3,6 рази, до 8,6 млрд руб., йдеться у звітності "Москвича".

Одна з причин, чому місцеві жителі “не повелись” на повні копії китайських машин під виглядом російських – завищена ціна. В автосалонах ціни на "Москвич" починалися від 2,4 млн руб. і доходили до 3,1 млн, тоді як китайські оригінали коштували в КНР 1,36 – 1,87 млн руб. Щобільше, точно такі ж оригінальні JAC можна було купити в Росії дешевше, аніж “Москвичі”.

Тепер керівництво заводу хоче залучити до співпраці ще одного китайського “партнера”, щоб випускати більшу номенклатуру “Москвичів”. Це будуть знову китайські машини з переклеєними логотипами.

Нагадаємо, що в Литві конфісковують авто на російських номерах..