Розмитнення у "Дії" відкладається

Депутатам не вистачило голосів, щоб ухвалити Закон про розмитнення автомобілів у додатку "Дія".
Розмитнення у "Дії" відкладається
logo24 лютого 2023, 14:14
logo0
logo0 хв

Народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що сьогодні у Верховній раді не змогли ухвалити у першому читанні законопроєкт про розмитнення автомобілів через додаток “Дія”.

“Законопроєкт про розмитнення автівок у Дії — НЕ прийнятий. Не вистачило голосів. “За” було тільки 212”, – пише нардеп у своєму телеграм-каналі.

Також цікаво як змінились би ставки розмитнення у "Дії"

Законопроєкти 7466 та 7468 від 15.06.2022, ініційовані Кабінетом Міністрів України, про зміну ставок для розмитнення автомобілів, які дозволяють автоматично та без участі митників проводити нарахування та сплату податків при імпорті автомобілів, був затверджений Профільним комітетом Верховної Ради України. Його рекомендували проголосувати в сесійній залі парламенту. При цьому більшість профільних міністерств, комітетів та служб висловилися проти ухвалення цих законопроєктів.

Тепер, згідно регламенту парламенту, авторам законопроєктів треба їх переробляти та знову реєструвати, проходити комітет і т.д. Це досить довга процедура, тож розмитнення через “Дію” відкладається як мінімум на кілька місяців, а може й до кінця 2023 року.

Також у тему калькулятор розмитнення автомобілів у 2023 році

Чому не вистачило голосів?

Як зазначають в Інституті досліджень авторинку, до законопроєктів були зауваження у більшості профільних комітетів, деяких Міністерств та інших державних органів. Також певні норми не відповідали європейському праву, а єдина формула розмитнення для усіх авто, незалежно від їх стану чи наявності походжень, викликала невдоволення у автомобільних бізнесів, що займаються імпортом вживаних авто з Америки.

Проте цей крок міг тимчасово виключити вплив людського фактора на визначення митної вартості авто, а отже створити рівні умови та викоренити корупцію в цьому сегменті, переконані експерти.

На думку нардепа Ярослава Железняка, така ситуація є індикатором того, що ідею в залі парламенту не підтримують концептуально, тому найближчим часом до розгляду цього питання повертатися не будуть. А розв’язання проблеми корупції на митниці потрібно шукати не точково «латаючи дірки», а глобально реформувати відомство, каже народний депутат.