Ще одні наші сусіди заблокували кордон для вантажівок: названі причини

Цього разу пункт пропуску Сірет заблокували румунські фермери. Таким чином, практично всі наші сусіди окрім Молдови вже намагались чи блокували пункти пропуску з Україною.
Блокування кордону з Румунією для вантажівок: причини - Auto24
logo13 січня, 18:05
logo0
logo0 хв

Рух вантажівок через румунський пункт пропуску “Сірет”, що навпроти українського “Порубне”, заблоковано. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Також цікаво на польському кордоні фури пропускають на одному пункті пропуску

На території Румунії фермери блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Сірет”. Причини та орієнтовна тривалість блокування українській стороні поки що невідомі. Протести румунських перевізників та фермерів тривають з 9 січня, спочатку вони проходили на околицях столиці – Бухареста. Потім протестний рух розійшовся всією країною, а тепер дістався і українського кордону. За даними місцевих ЗМІ, близько сотні транспортних засобів дістались пункту пропуску Сірет та заблокували рух вантажівок в сторону України.

Румунські перевізники вимагають визнання автомобільного транспорту “стратегічною галуззю економіки та розробки заходів щодо підтримки цієї галузі, щоб залишатися конкурентоспроможною та приносити прямі надходження до державного бюджету”.

Серед вимог – багато внутрішніх податкових, але є вимоги і щодо українських вантажівок. Зокрема, румунські перевізники хочуть “контролю українських вантажівок на території Румунії в такому ж обсязі, як і румунських. Розв'язання проблем доступу до порту Констанца, які стають дедалі гострішими через те, що в порт щодня заходить велика кількість українських вантажівок”, повідомляють у Ziarul de Iasi. У фермерів, які приєднались до перевізників, теж претензії переважно до податкової системи та субсидій. Румунський уряд планує розглядати вимоги протестувальників протягом найближчих робочих днів – 15-17 січня.

Також цікаво нові штрафи для водіїв у Польщі

Наразі значної черги з вантажних транспортних засобів в напрямку України не відмічається, повідомляють українські прикордонники. На виїзд з України в Є-черзі зареєстровано 825 автомобілів. Втім, ускладнення руху може бути в обох напрямках.

Пропуск легкових автомобілів, пасажирських автобусів та пішоходів здійснюється у звичайному режимі. Окрім Сірету, до Румунії з України можна дістатись через пункт Пропуску “Орлівка-Ісакче” та транзитом через Молдову.

Доповнення. Станом на 14 січня пункт пропуску Сірет-Порубне розблоковано.