Що по всьому світу найчастіше крадуть з вантажівок: дослідження

Торік найчастіше з вантажівок крали не смартфони, планшети чи телевізори або одяг, а харчові продукти, ціни на які останніми роками повзуть вгору.
Аналітики з'ясували: найчастіше з вантажівок крадуть харчові продукти - Auto24
logo1 квітня, 16:21
logo0
logo0 хв

Як зазначають у своєму звіті експерти BSI Supply Chain Risk Insight Report 2023, їжа стала найпоширенішим товаром крадіжок в глобальному ланцюгу постачання. Торік найвищий відсоток відносно усіх крадіжок дали саме харчові продукти – 22%.

Ця тенденція росте вже кілька років підряд. У 2022 році глобальна доля крадіжок продовольства сягала 17%, у 2021 році цей показник був ще меншим – 14%. Таке явище аналітики пояснюють злетом геополітичної напруги.

Читайте також Крадіжки з вантажівок у Європі поставлено на потік: що, як і на скільки вкрали

Крадіжки харчових продуктів під час перевезення часто є відносно легкими порівняно з товарною номенклатурою вищої вартості, оскільки ці товари, як правило, не транспортуються з пристроями відстеження й технологіями захисту від крадіжок. З-поміж найпомітніших крадіжок 2023 року зазначено втрату 52 тонн оливкової олії в Греції на суму 370 000 євро.

М'ясо споконвічно вважалося продуктом підвищеного попиту, незалежно від географії злочину. В Іспанії перед Різдвом у пік святкового продажу злодії викрали автомобіль Fiat Ducato виробника м’ясної продукції. Мікроавтобус потім знайшли, але ось 200 шинок з фургона, що відправлялися у торгову мережу, зловмисники поцупили.

Пригадали епізод з "Кавказької полонянки"? Послідовники Бувалого, Труса і Балбеса нині вправніші, м'ясні рефрижератори "зачищають" за лічені хвилини й знайти їх практично неможливо. Скриншот: Авто24

"Їжа та напої залишаються основними товарами, які викрадають під час транспортування по всьому ланцюгу постачання. Глобальна пандемія та подальші геополітичні й економічні виклики навчили нас, що жодна організація не може дбати про управління ланцюгом постачання самостійно: співпраця є абсолютною фундаментальною умовою", – пояснив директор із логістичних рішень BSI Джим Ярбр.