Штрафи з TruCAM масово скасовують у судах

Суди масово скасовують штрафи за перевищення швидкості з формальних причин. На запису порушення дуже часто відсутній цифровий підпис.
Штрафи з TruCAM масово скасовують у судах
logo8 квітня 2021, 17:30
logo0
logo0 хв

Суди неодноразово скасовували штрафи поліції за перевищення швидкості через те що поліція долучає до суду фото і відеодокази, які не завірені цифровим підписом.

Читайте також: Поліція збільшує кількість TruCAM на дорогах

Незважаючи на неодноразові зауваження суду, працівники поліції продовжують надавати вказані електронні докази без завірення їх цифровим підписом.

У одному з останніх випадків, водій здійснював рух у населеному пункті зі швидкістю 106 км/год, що на 56 км/год перевищує дозволену. Перевищення швидкості зафіксовано на приладі вимірювання швидкості TruCAM. На водія було накладено штраф за перевищення швидкості у розмірі 510 грн. (ще за старими правилами, у нових вже 1700 грн.) Водій оскаржив штраф у суді. На підтвердження факту перевищення швидкості, інспектор надав до суду на диску відеозапис та фотознімок з приладу вимірювання швидкості TruCAM.

Однак, відповідно до закону (ч.1 ст.99 КАСУ) відеозаписи та фотознімки на оптичних дисках підпадають під визначення електронного доказу і відповідно вони повинні бути підписані цифровим підписом (ч.2 ст.99 КАСУ).

Розглядаючи допустимість зазначених доказів суд дослідив, що на відеозаписі та фотознімку відсутній цифровий підпис як їх автора так і особи, уповноваженої на виготовлення даних копій. З урахуванням цього суд зробив висновок, що надані суду відеозапис та фотознімок з приладу ТruCAM не є допустимими доказами порушення водієм Правил дорожнього руху. На цій підставі суд скасував штраф поліції через відсутність допустимих доказів (Рішення від 05.04.2021 у справі №591/6739/20).

Читайете також: Камери, "фантоми" та TruCam: як контролюватимуть швидкість на українських дорогах

Таким чином, відеозаписи та фотознімки з приладу ТruCAM не є допустимими доказами перевищення швидкості, якщо вони не завірені цифровим підписом. Навіть якщо водій перевищив швидкість, а інспектор не зміг підписати електронні докази цифровим підписом, такий штраф має бути скасований судом з цих підстав.