Максимальні розміри штрафів за перевищення строків транзиту або тимчасового ввезення пропонують знизити, але з кількома умовами.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні ще один закон щодо розмитнення автотранспорту. Щоправда, знову не всього, а лише “євроблях”, - і тільки в частині зменшення штрафів за їхню експлуатацію з порушенням вимог Митного кодексу.

Читайте також: Дешеве розмитнення в обмін на техогляд: що пропонує автомобілістам нова влада

Отже, що зміниться після прийняття в цілому (якщо це трапиться до кінця року) та офіційного опублікування закону на основі проекту №2288: Максимальні розміри штрафів за перевищення строків ввезення легкового автомобіля, тимчасово, до 31 грудня 2019 року, будуть такими:

  • Транзит – 8 500 грн.
  • Тимчасове ввезення – 17 000 грн.

Також корисно: калькулятор розмитнення авто в Україні

Такі суми санкцій застосовуватимуться в тому числі за порушення, зафіксовані раніше, з 22 серпня 2019 року (включно). Всі інші випадки (які не потрапляють в діапазон 22.08.2019-31.12.2019) та види транспортних засобів (вантажні, автобуси, мото…) залишаються поза межами регулювання цього закону.

Додамо: якщо легковий автомобіль на іноземній реєстрації подається на митне оформлення, штрафні санкції застосовуватись не будуть, проте залишена норма про “добровільний внесок” розміром 8500 грн, який треба сплатити у разі наявності простроченого транзитного або тимчасового ввезення. Далі ж, з 1 січня 2020 року, повернуться “драконівські санкції” – штрафи до 170 000 грн та конфіскація “євробляхи”.

Читайте також: Експерт: 90% автомобілів в Україні не зможуть чесно пройти техогляд