Союзники готують ЗСУ до зимової кампанії

Напередодні зимової воєнної кампанії на україно-російському фронті Німеччина оголосила про новий майновий транш для України: в додатковий пакет допомоги ЗСУ увійдуть мобільні системи ППО, а також броньована техніка, інженерні і транспортні машини.
Німеччина допоможе ЗСУ системами ППО і не тільки - Auto24

ФОТО: DW, Diehl Defence/abaca/picture alliance|

В основі "зимовго" пакету допомоги ЗСУ системи ППО

logo11 жовтня 2023, 15:31
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Мова в першу чергу йде про ракетно-зенітні комплекси Patriot, IRIS-T і Gepard. На них зробив наголос напередодні 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, про що 10 жовтня сповістив сайт Федерального міністерства оборони.

Уточняється, що основою зимового пакета є додаткові системи зенітно-ракетного комплексу Patriot та ракети малої й середньої дальності з інфрачервоною головкою самонаведення «повітря-повітря» і «земля-повітря» IRIS-T. Цей пакет за вартістю сягає майже одного мільярда євро.

Читайте також Німеччина передає Україні мінний кілер-культиватор, БМП, тягачі та ще дещо

Згадане озброєння буде знято з запасів Бундесверу. Там, окрім центру управління вогнем і радіолокаційного пристрою, буде щонайменше вісім інших пускових пристроїв і, ймовірно, понад 60 керованих ракет.

Німеччина включила в пакет чергової допомоги Україні ЗРК Patriot. Фото: Вundeswehr

«Завдяки цьому новому «зимовому пакету» ми ще більше підвищуємо оперативну готовність українських збройних сил у найближчі місяці», – сказав очільник союзницького оборонних відомств Борис Пісторіус.

Вишкіл роботи на цих установках ППО українські військові пройдуть найближчим часом. Озброєння зазначеного переліку ЗСУ отримають вже у жовтні.

Окрім цього, ще до початку зимової кампанії в Україну прибудуть ще десять основних бойових танків Leopard 1 A5, три зенітні танки Gepard, 15 захищених транспортних машин і майже 20 захищених санітарних машин. Очікується, що це станеться найближчими тижнями.

Зенітний танк Gepard 1A2. Фото: wikipedia.org

Загалом, нині у процесі підготовки на передачу техніки Україні багато техніки, редакція Авто24 нарахувала в розділі «Військова підтримка України» на сайті Міноборони Німеччини 20 позицій з найменуванням колісних, гусеничних бойових, транспортних та інженерних машин.