Сотня мотоциклів для лісової охорони піде на південь і схід

Держпідприємство "Ліси України" закупить для лісової охорони в своїх обласних філіалах понад сотню мотоциклів.
Лісова охорона сходу і півдня отримає мотоцикли - Auto24

ФОТО: konkurent.ua|

Держлісгоспи Волині вже мають понад 100 легких мотоциклів

logo14 вересня 2023, 20:58
logo0
logo0 хв

Цього разу двоколісні транспортні засоби придбають для лісових господарств південних та східних регіонів. Повідомлення про такі наміри з’явилося у середу, 13 вересня, на офіційній сторінці підприємства в соцмережі.

Зазначається, що там виник дефіцит транспорту для патрулювання лісів (наземний моніторинг, виявлення браконьєрів та «чорних» лісорубів). Ситуація стала критичною, оскільки там ще до війни не вистачало такого транспорту.

Читайте також Лісівники знову задонатили техніку для ЗСУ

Мотоцикли вже добре зарекомендували себе у службі лісової охорони – легкі та маневрені, добре пристосовані до бездоріжжя. Перевагою є те, що такою технікою можна проїхати навіть стежками, прокладеними диким тваринами – лосями, кабанами, косулями.

Постулат привабливості лісівники вбачають у малій витраті бензину. В середньому легкий мотоцикл споживає 2-3 л бензину на 100 кілометрів пробігу. Втім, в залежності від погоди, стану дороги/бездоріжжя та рельєфу цей показник може бути більшим чи меншим.

В ДП "Володимирецьке лісове господарство" Ріненської області з травня 2021 року використовують байки Bajaj Boxer 150X (Індія). Фото: volodymyrets.city

Bajaj Boxer 150X – легкий клас одноциліндрових 4-тактних моциків на полегшеній рамі споживає 2л/100 км пробігу. Повного баку бензину вистачає щонайменше на 500 км.

Мотоцикл масою 123 кг сухої ваги так потужністю 12 к.с. з підсиленою задньою підвіскою SNS (пружина в пружині) має всюдихідні високопротекторні шини. Тому стежками, бездоріжжям, мінералізованими орними лісопоженими смугами і просто через ліс такий транспорт доволі зручний при патрулюванні лісових масивів.

Вочевидь, мотоцикли такої розмірної групи купуватимуть і нині. Однак про вартість байків, як і про постачальника, поки не повідомляється.