У Києві поліцейські оштрафували водія за літню гуму

Водій встановив на задню вісь літне та зимове колесо й отримав за це штраф від поліції.
Поліцейські оштрафували водія за літню гуму - Auto24

Літня та зимова гума

logo27 листопада 2023, 15:30
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Поліцейські зупинили автомобіль марки Chevrolet, який порушив ПДР. Інспектори помітили, що на задній осі автівки встановлена гума, що має різний малюнок протектора, зокрема, з однієї сторони — літня, а з іншої — зимова гума.

Читайте також: У МВС хочуть штрафувати водіїв за літню гуму

По фотографіях, опублікованих Патрульною поліцією Києва видно, що відрізняються не тільки гума. Така ситуація може трапитись, коли водію доводиться встановлювати запасне колесо. На багатьох автомобілях «запаска» виконана на металевому диску, а на деяких моделях з заводу передбачена так звана «докатка», - компактне запасне колесо з вузькою гумою.

Інспектори винесли на водія постанову за ч. 1 ст. 121 КУпАП (Керування транспортним засобом з технічною несправністю) та пояснили, що використання різних коліс на одній осі небезпечно та може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Водія оштрафували на суму 340 гривень.

У поліції нагадують, що згідно з п. 31.4.5 ПДР України, використання шин різних розмірів чи конструкцій, а також шин різних моделей з різними малюнками протектора для легкових автомобілів — забороняється.