У Європі заборонять їздити вночі

Нові правила Євросоюзу спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху, зокрема, зменшення кількості смертей, каліцтва та матеріальних збитків.
ЄС вводить заборону на їзду вночі - Auto24

ФОТО: freepik.com|

Водіїв-початківців країн Євросоюзу чекають великі обмеження

logo27 листопада 2023, 16:40
logo0
logo0 хв

Обмеження стосуватиметься не всіх, а новачків. Для новоспечених водіїв діятиме заборона їздити вночі, тобто з 0:00 до 6:00. Це рішення, серед іншого, спрямоване на зменшення кількості осіб, які керують транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Щоправда, для цієї категорії кермувальників є ще й інше застереження. Для водіїв з невеликим досвідом заборонено буде їздити на автомобілі, маса якого перевищує 1,8 тонни. Таким чином, ганяти на позашляховиках за новими доповненнями в ПДР водію-початківцю деякий час не доведеться.

Читайте також У Польщі знизили смертність від ДТП удвічі: що для цього зробили

Нові норми поширюватимуться на всі країни Європейського Союзу поступово. Очікується, що наступного року буде прийнято рішення про їх впровадження та стандартизацію в усій спільноті. Однак є країни, які вже ось-ось запровадять нові правила. І вони для новачків будуть суттєво відрізнятися.

Водіям-початківцям країни Євросоюзу поетапно будуть вводити обмеження на поїздку вночі та управляння важкими позашляховиками. Фото: stocksy.com

Скажімо, у Німеччині з 1 січня всі, хто отримає у 2024 році водійські права категорії B+, не зможуть їздити вночі, керувати позашляховиками або перевищувати швидкість 110 км/год.

Як пригадуєте, нині на деяких федеральних трасах Німеччини вже діє заборона на нічний проїзд вантажівок.Тепер ЄС переглядає правила щодо молодих водіїв і невдовзі повсюдно заборонить початківцям їздити вночі. Це зменшить аварійність і смертність.

За статистикою, щороку на дорогах Євросоюзу трагічно гине до 20 000 людей. Автори проєкту вважають, що завдяки нововведенням у 2050 році кількість смертей скоротиться до нуля.