Українсько-польський кордон знову заблокують з 9 лютого

Польські фермери ухвалили рішення заблокувати не лише усі пункти пропуску на українсько-польському кордоні, але й деякі дороги.
Блокування українсько-польського кордону - Auto24

ФОТО: Wojciech Olkuśnik / East News|

Протест фермерів охопить усю Польщу та кордони з Україною

logo2 лютого, 13:31
logo0
logo0 хв

Незалежна профспілка польських фермерів “Солідарність” оголосила про початок загального страйку. Як написано у заяві, “причина — рішення Брюсселя щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України та пасивність польського уряду”.

Також цікаво нові штрафи для водіїв у Польщі

У повідомленні аграрної “Солідарності” йдеться, що у п’ятницю, 9 лютого о 10 годині, будуть заблоковані всі пункти пропуску на кордоні з Україною. Наскільки довго, інформації поки немає. Також невідомі, які автомобілі будуть пропускати, а які – ні. Швидше за все, блокувати будуть вантажівки, а легкові та автобуси пропускатимуть.

Крім того, у деяких воєводствах мають початися тимчасові блокування доріг. Вони триватимуть з 9 лютого по 10 березня.

“Наше терпіння увірвалося. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти”, – йдеться у заяві NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność.

У цьому контексті активісти нагадали про рішення Єврокомісії продовжити торговельну угоду ЄС з Україною до червня 2025 року.

“Польський уряд повинен мати чіткий план сільськогосподарського виробництва, рентабельності виробництва, реконструкції польської переробки та польської торгівлі”, – наголошують фермери та заявляють, що боротимуться за це “до кінця”.

Також цікаво Польща підвищила податки на пальне.

Важливим для початку страйку може бути той факт, що одним із лідерів аграрної “Солідарності” – це колишній міністр сільського господарства в уряді PiS Роберт Телус .