Український БТР-4 «Буцефал» врятував життя екіпажу після обстрілу: відео

На відео видно, що у БТР прострілені колеса та пошкоджений корпус, однак машина самостійно покидає поле бою.
Український БТР-4 «Буцефал» врятував життя екіпажу після обстрілу: відео

Ministry of Defense of Ukraine

logo2 грудня 2022, 12:00
logo0
logo0 хв

Український БТР-4Е зміг своїм ходом покинути поле бою, попри пошкодження та захистив екіпаж. Таке відео з’явилось у мережі Twitter від користувача AlexRaptor.

Це вже не перший випадок, коли український БТР захищає екіпаж після обстрілів. Наприклад, під час оборони Маріуполя бійці «Азову» неодноразово вражали танки окупантів зі штатної 30-мм гармати бронетранспортера. А у вересні 2022 року українські військові у Харківській області з автоматичної 30-мм гармати бронетранспортера БТР-4Е знищили російську станцію постановки радіоелектронних перешкод Р-330Ж «Житель».

Також цікаво турецький аналог HIMARS вже нищить окупантів

Довідка Авто24

БТР-4 «Буцефал» (англ. BTR-4 «Bucephalus») — повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер (БТР) з колісною формулою 8×8, розроблений в Україні Харківським конструкторським бюро машинобудування (ДП ХКБМ), виготовляється на заводі імені Малишева. Всього виготовлено близько двох з половирною сотень БТР-4, частина яких пішла на експорт.

БТР-4 «Буцефал» призначений для транспортування бійців та вогневої підтримки в бою. БТР-4 може виконувати поставлені завдання цілодобово, в різних кліматичних умовах, на дорогах із різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур повітря від −40 до +55 °C.

Переваги БТР-4 «Буцефал»:

  • Невисока вартість БТР-4 (від 1,1 до 1,6 млн доларів США, в залежності від озброєння і рівня захисту).
  • Модульна конструкція і компонування машини з центральним розташуванням двигуна дозволяє встановлювати на бронетранспортер різноманітне обладнання і розробляти на його основі різноманітні машини. Його трансформації можуть здійснюватися в умовах польових майстерень.
  • Розташований у задній частині десантний відсік із виходом десанту назад забезпечує безпеку солдатів при виході з машини, особливо в міських умовах, чого не може забезпечити жоден пострадянський БТР, як-от, наприклад, БТР-80 чи БТР-3.
  • БТР-4 надійніший і простіший в експлуатації порівняно з іноземними конкурентами.