Укравтодор розриває контракт з китайським підрядником

Укравтодор ініціював розірвання контракту з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited яка будувала дорогу на Житомирщині.
Укравтодор розриває контракт з китайським підрядником
logo16 жовтня 2020, 13:48
logo0
logo0 хв

З листопада 2017 року на дорозі М-06 працює китайська компанія Sinohydro Corporation Limited. За контрактом компанія зобов’язалася реконструювати 22 км дороги до червня 2020 року. Через порушення умов контракту, низькі темпи та якість робіт Укравтодор ініціював розірвання контракту.

Читайте також: Україна намагається взяти нові кредити на ремонт доріг

Реконструкція проводиться в рамках проекту Укравтодору, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) — “Пан’європейські коридори”/Європейські дороги України II”.

Розірвання відбувається на підставі загальних умов контракту, зокрема:

  • підрядник не подовжив термін дії Забезпечення виконання контракту;
  • підрядник не дотримується повідомлень про необхідність виправлення результатів робіт;
  • підрядник без розумних пояснень не продовжує роботи у відповідності до умов контракту.

Серед конкретних прикладів робочого браку — руйнування цементобетонного покриття на ділянці. За висновками компанії технагляду IRD ENGINEERING S.R.L., руйнування виникли внаслідок недотримання підрядником методології проведення будівельних робіт. Технагляд виявив також інші порушення, які стосуються влаштування асфальтобетонного покриття, зведення штучних споруд тощо.

Також цікаво: У Верховній Раді зареєстрували новий законопроект про штрафи за перевищення швидкості

Ці та інші випадки змушують Укравтодор припинити дію контракту.

“Прикро, що співпраця з Sinohydro дійшла до точки неповернення. Зі свого боку ми намагалися робити все, щоб дати шанс компанії реабілітуватися та виправити ситуацію. Однак через подібне ставлення втрачає держава та громадяни. Ми не можемо дозволити собі зволікати чи очікувати на зустрічні кроки — дорога потрібна Україні вже зараз”, — коментує Олександр Кубраков, глава Укравтодору.

Нагадаємо, що у відповідності до останньої програми робіт (від 25 травня 2020 року), станом на початок жовтня відсоток виконання будівельних робіт підрядником мав би скласти близько 80%. Натомість фактичне виконання – 49,17%. З них велика частина містить серйозні зауваження щодо якості виконання.