Більшість з них – металобрухт, але можна знайти й експонати для колекції автостаровини.

Очільник "Укрпошти" Ігор Смілянський оголосив про масовий розпродаж старої автотехніки, яка знаходиться на балансі компанії. Загалом на продаж виставлять понад 1600 машин, які знаходяться в різних куточках України. Їх загальна вартість – 10,6 мільйонів гривень. Машини виставлені на аукціон системи Prozorro, тож ціна може піднятись.

Також цікаво на американському аукціоні продають прострелене після погоні авто

Які авто продає Укрпошта?

Серед виставлених на продаж автомобілів – переважно радянські машини, які возили пошту в українських містах та селах. Це ЗІЛ, КАМАЗ, ГАЗ, ВАЗ, УАЗ, ЛАЗ, ЗАЗ, ІЖ тощо. Також є іноземні автомобілі: Audi, Mercedes-Benz, BMW, щоправда, дуже старі – 1980-90 років випуску. Найстаршим автомобілем є ЗІЛ-ММЗ 555, випущений в 1968 році.

Як купити авто від Укрпошти?

Взяти участь в аукціоні через Prozorro можуть всі бажаючі, через брокера чи біржу. Однак, на жаль, купити якийсь один вподобаний автомобіль неможливо. Машини об'єднані в лоти по кілька десятків одиниць. Наприклад, в лоті початковою вартістю 235 212 грн об'єднано аж 40 автомобілів, які знаходяться в Маріуполі. Серед них – УАЗи, ВАЗи, "Таврія", кілька “Газелей”, "Волга", Mazda і навіть автобус "Богдан". Щоб взяти участь в аукціоні, треба заплатити вступний внесок в 10%, який у випадку програшу в торгах повертається. Аукціон пройде 21 жовтня 2021 року.

В лоті, який знаходиться у Запоріжжі, одразу 80 автомобілів, приблизно такого ж асортименту та в подібному стані.

В описі автомобілів вказано їх технічний стан, а більшість агрегатів зношені на 90-100%. Таким чином, продається фактично металобрухт. Втім, серед автоколекціонерів ціняться авто спеціального призначення, наприклад, поштові машини. Особливо якщо вони були випущені малими серіями. Тому любителі ретроавто можуть знайти в цих лотах цікаві для них екземпляри.