Конвой готувався із запасів на складах резерву Бундесверу та з промислових постачань, що фінансуються з фондів федеральної допомоги.
Техніка із резерву Бундесверу, як і в попередні рази, пройшла капітальний ремонт та сервісне обслуговування на спеціалізованих підприємствах Німеччини. У більшості випадків німецькі інструктори провели навчання українських спеціалістів на тамтешніх місцевих полігонах та у навчальних Центрах.
Читайте також Коли Німеччина передасть Україні самохідні зенітки Gepard
До січневого транспортного траншу допомоги увійшли:
- 4 всюдиходи BV 206;
- 22 бронемашини APCs;
- 3 машини розмінування;
- 1 мостоукладач Biber;
- 14 мінних тралів;
- 4 машини прикордонної охорони;
- 450 ланцюгів протиковзання.
Нові постачання Німеччини відбулися на фоні дуже серйозного занепокоєння лідерів європейських країн щодо озброєння України. Прем’єр-міністри Німеччини, Данії, Чехії, Естонії та Нідерландів підписали звернення до колег по ЄС з відкритим листом. Основні мотиви “заяви п'ятьох” не приховуються: Європі потрібні колективні зусилля, щоб озброїти Україну в довгостроковій перспективі.
Всюдихід Bandvagn 206. Фото: Bundeswehr
"Ми закликаємо друзів і партнерів України знову взяти на себе зобов'язання щодо сталої довгострокової військової підтримки – України як спільної європейської відповідальності. Тільки тоді Україна зможе успішно захиститися від російської агресії", – йдеться у листі, на який посилається Politico.