В Україні хочуть заборонити скручувати пробіг на автомобілях

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4039, який, на думку нардепів, допоможе боротися з шахраями і захистить добросовісних покупців. За скручування пробігу пропонують ввести адміністративну відповідальність.
В Україні хочуть заборонити скручувати пробіг на автомобілях
logo4 вересня 2020, 08:57
logo0
logo0 хв

Текст законопроєкту ще не опублікований, але вже зараз відомо, що за скручування пробігу нардепи планують ввести штрафи. Автори законопроекту посилаються на досвід деяких європейських країн.

Читайте також: Восени в Україні планують повернути обов’язковий техогляд для всіх авто

“Наприклад, у Польщі зараз за маніпуляції з одометром, крім штрафу, порушник закону може не тільки втратити авто, а ще й сісти у в’язницю на строк до 5 років. А у нас шахраї заробляють мільйони на “схемах” при імпорті вживаних автомобілів і перепродажу їх в Україні. Перед завезенням автівок пробіг “накручують”, щоб знизити декларовану митну вартість. А вже в Україні – 2скручують”, щоб люди думали, що машина ще має ресурс”, – пише на своїй сторінці у соцмережі нардеп Роберт Горват.

На його думку, в результаті корекції одометрів страждають добросовісні покупці, яких перекупники обманюють. А бюджет втрачає значні суми податкових надходжень від розмитнення вживаних авто.

Читайте також: Повернення техогляду: чи потрібно це українцям?