В Ягодині запис в електронну чергу перевірятимуть автоматично

В найбільшому вантажному пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ" встановлюють камери, акі автоматично перевірятимуть вантажівки на наявність у єЧерзі.
Камери автоматично перевірятимуть вантажівки на наявність у єЧерзі - Auto24

Пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ"

logo28 жовтня 2023, 18:18
logo0
logo0 хв

Попри роботу автоматизованої програми для упорядкування перетину кордону єЧерга, перевізники все одно знаходять можливість її обійти. Однією з технічних перешкод для уникнення шахрайства стане встановлення перед пунктами пропуску камер автоматичної фіксації. Перша така камера днями запрацювала перед найбільшим вантажним пунктом пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Камери допоможуть перевіряти, чи є транспортний засіб в системі єЧерга, та автоматизують процес перетину кордону.

Також цікаво кордон з Польщею можуть перекрити до кінця року

«Ми послідовно працюємо над цифровізацією процесу перетину кордону та забезпеченням прозорості всіх процесів. В основі – мінімізація корупційних ризиків та будь-яких маніпуляцій. Камери автоматичної фіксації – це один із інструментів, який прибирає людський фактор та сигналізує, чи є транспортний засіб в системі єЧерга. Паралельно також обстежуємо ще 15 пунктів пропуску на предмет встановлення аналогічних камер», – говорить Віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Процес перетину кордону за допомогою камер автофіксації складатиметься з таких етапів:

  1. Вантажівка чи автобус під’їжджає до пункту пропуску;
  2. Камера автоматично зчитує номери транспортного засобу;
  3. Відбувається автоматична перевірка на наявність авто в єЧерзі;
  4. Екран сигналізує водію про “зелене світло” на в'їзд в пункт пропуску.
  5. Якщо авто немає в системі, то водій побачить відповідне сповіщення на екрані.

Тестування камер триватиме кілька тижнів, після чого вони будуть запущені у повноцінну роботу. На випадок відключень світла та перебоїв з інтернетом вже пропрацьовано питання резервного живлення та доступу до мережі.

У випадку перетину кордону незареєстрованого в системі єЧерга транспорту, наприклад медичного, у системі буде відмітка про це рішення уповноваженої особи. Таким чином всі рішення будуть зафіксовані.

Раніше у жовтні Система єЧерга виявила та скасувала 402 записи за маніпуляції з митними деклараціями: запис в електронну чергу порожнього транспортного засобу, але прибуття до пункту пропуску вже завантаженого.

Інспектори Укртрансбезпеки перевіряють інформацію про недоброчесних перевізників, часто така інформація надходить від інших учасників перевезень.

Так, поблизу одного з пунктів пропуску у Львівській області водії повідомили, що на в’їзд до МАПП прибуло завантажене авто, хоча в єЧерзі його записано як порожнє.

Інспектор переконався у наявності вантажу та роз’яснив водію, що він не має шансів проїхати. При додаванні нової митної декларації, Система автоматично скасує його чергу після чого перевізник буде змушений знову ставати в чергу.

Нагадаємо, за час реалізації єЧерга кордон за онлайн-записом перетнуло більше 540 тисяч транспортних засобів, з яких 17 тисяч – автобуси.