Верховний суд не буде переглядати націоналізацію мережі АЗС Shell

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовився переглядати часткову націоналізацію мережі АЗС Shell в Україні.
Верховний суд відмововся розглядати рішення по націоналізації мережі АЗС Shell - Auto24

Націоналізація мережі АЗС Shell

logo28 травня, 20:10
logo0
logo0 хв

2 квітня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду дозволила стягнути на користь держави 49% частки в статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг» пропорційно до частки підсанкційного ексголови «Роснафти» Едуарда Худайнатова.

Читайте також: Фонд держмайна отримав 49% мережі АЗС Shell в Україні

Водночас Shell як бенефіціар ТОВ «Альянс Холдинг» не погодився з рішенням суду, адже після 24 лютого 2024 року частку Худайнатова у Cicerone Holding B.V. (єдиний номінальний власник ТОВ «Альянс Холдинг» – ред.) розмили з 49% до 2,56%.

Утім, аргументи Shell не переконали апеляційну палату ВАКС, і вона ухвалила рішення на користь держави Україна. Після цього представник Cicerone Holding B.V. подав касаційну скаргу до Верховного суду.

У Верховному суді наголосили, що стаття 283-1 Кодексу адміністративного судочинства не передбачає можливості оскарження рішень апеляційної палати ВАКС у справах про застосування санкцій, і відмовився відкривати касаційне провадження.

Нагадаємо, міжнародна корпорація Shell 2006 року створила спільно з російською групою «Альянс» спільне підприємство з управління мережею АЗС в Україні – ТОВ «Альянс Холдинг». Контрольний пакет належав Shell.

Читайте також: Мінюст запропонував націоналізувати мережу АЗС Shell в Україні

2015 року співвласником спільного підприємства замість російського «Альянсу» стала «Незалежна нафтова компанія» (ННК), яка належить бізнесмену Едуарду Худайнатову.