Volvo та Nvidia розробляють штучний інтелект для автомобілів

Вже зараз новий суперкомп'ютер справляється з обробкою даних від 27 сенсорів різного типу (в першу чергу камер і радарів) і його розвиток триває.
Volvo та Nvidia розробляють штучний інтелект для автомобілів

ФОТО: Volvo|

"Автономний автомобільний мозок" Volvo

logo10 жовтня 2018, 19:19
logo0
logo0 хв

Чимало автовиробників вже зараз мають потужні комп’ютери, котрі незабаром замінять водіїв. Шведська компанія Volvo представила суперкомп'ютер Zeus, здатний забезпечити автономність четвертого рівня.

Також цікаво: Китайський SUV отримав голограму звабливої японської школярки

Zeus (Зевс) був створений у рамках проекту Zenuity, участь у якому узяли Veoneer, Volvo Cars та Nvidia. Спеціалісти компанії Veoneer відповідали за розробку “заліза” та базового програмного забезпечення, у той час як решта партнерів відповідали за створення спеціалізованого софт для автономного управління та подальшу інтеграцію комп’ютера у конкретні моделі машин.

Фото: Концепт Volvo 360, тестовий робо-кар та архітектура платформи SPA моделі S60 T8 Plug-in Hybrid / Volvo

Повідомляється, що вже зараз штучний інтелект комп’ютера Zeus забезпечує можливість автономного управління автомобілем четвертого рівня. Платформа передбачає можливість подальшого розвитку, тож з часом “Зевсу” можно буде провести апгрейд до п’ятого рівня.

ШІ має з’явитись у безпілотниках Volvo на початку наступного десятиліття. Це будуть серійні моделі на платформі Scalable Product Architecture 2 (SPA 2), що означає спадкоємців нинішніх 90-ї та 60-ї серій.

Також цікаво: Honda та VW з Siemens зроблять перехрестя безпечнішими