Автомобіль-потопельник – потенційна бездонна яма для сімейного бюджету і жах для будь-якого автовласника.

У зв'язку з недавніми потопами в Німеччині, Нідерландах, Австрії і Бельгії, а також деяких містах України, можна сміливо припустити, що вітчизняний ринок ось-ось заполонять такі машини.

Читайте також: Чим небезпечний потопельник: проблеми з електрикою

Для тих, хто не в курсі, інформуємо: минулого тижня в ряді країн Західної Європи випали рясні опади, через що великі річки вийшли зі своїх русел, а, це, своєю чергою, призвело до однієї з наймасштабніших повеней в історії.

Більше за всіх постраждалих – у ФРН. Багато людей загинули, більше тисячі вважаються зниклими. Матеріальні втрати величезні. Від води постраждали будинки, магазини, дороги. “Дісталося” й автомобілям – тисячам транспортних засобів було завдано величезної шкоди, при цьому багато авто не підлягають відновленню (раніше ми вже публікували відео з затопленими в Німеччині автосалонами Audi і Porsche).

Як це часто буває в житті, людські трагедії – можливість для окремих людей збагатитися. Так що в найближчі кілька тижнів після стихії на популярних онлайн-майданчиках з продажу авто можуть з'явитися втоплені машини за дуже привабливими цінами.

При цьому важливо розуміти, що автомобіль-потопельник розпізнати часом досить складно. Деякі перекупники і “пригонщики” роблять передпродажну підготовку, ретельно маскуючи дефекти.

Очі покупця можуть затуманювати неймовірно приваблива ціна і бажання володіння “свіжим” автомобілем за невеликі гроші. У таких ситуаціях люди часто відключають мозок і починають уявляти себе за кермом такої машини. Тільки через кілька днів з автомобіля почне виходити специфічний запах, а електроніка – “сходити з розуму”. У підсумку виникає ризик того, що щойно придбаний автомобіль може перетворитися в нерухомість.

У зв'язку з цим важливо зберігати світлу голову і бути пильним. Крім того, ретельно оглядати автомобіль.

Як розпізнати автомобіль-потопельник:

  • запотівання (конденсат) в оптиці, всередині вікон (особливо в куточках), приладової панелі;
  • відсутність килимків для ніг (їх прибирають, щоб підлогове покриття краще висохло);
  • підозрілий запах в салоні, що поєднується з різким ароматом освіжувача (салон погано пахне і сморід таким чином намагаються замаскувати);
  • коричневий або сірий осад під гумовими ущільнювачами;
  • сліди мулу під килимком в багажнику;
  • підозрілі відкладення в колісних арках і на деталях підвіски;
  • іржаве запасне колесо (докатка) і ремкомплект;
  • корозія або коричневі відкладення на контактах;
  • ознаки корозії гальмівних механізмів;
  • горить “чек”, будь-які проблеми з електрикою, в тому числі – з освітленням.