Як отримати штраф за керування напідпитку, якщо водій тверезий

За українським законодавством відмова від проведення огляду на стан сп’яніння рівноцінна керуванню напідпитку. За такі дії передбачене досить суворе покарання.
Штраф за керування напідпитку можна отримати і тверезим - 7 липня 2022 - Auto24
logo7 липня 2022, 18:42
logo0
logo0 хв

За керування автомобілем в стані сп’яніння передбачено 17000 грн. штрафу з позбавленням права керування на 1 рік.

Відповідно до закону, якщо інспектор під час зупинки автомобіля побачить явні ознаки алкогольного сп’яніння, водій повинен пройти на вимогу поліцейського огляд на стан сп’яніння.

Читайте також: За керування напідпитку українцю виписали 551 тис грн штрафу

Однак, іноді на місці зупинки виникає конфлікт між водієм та поліцейським, і тоді інспектор одразу починає бачити такі “явні” ознаки без їх фактичної наявності. Для водія ж довести, що таких ознак на момент зупинки не існувало, майже не реально.

У такому випадку інспектор одразу пропонує водієві під відеозапис пройти відповідний тест. А водій, не будучи проінформований про відповідальність за такі дії, “розігрітий” конфліктом з інспектором, відмовляються від проходження огляду. І вважає, що йому за це нічого не буде.

Проте, відповідальність за відмову пройти огляд рівноцінна відповідальності за керування в стані алкогольного сп’яніння.

Таким чином, фактично тверезий водій, який відмовився пройти огляд, повертається додому зі складеним протоколом за ст. 130 КУпАП.

Тому тверезому водієві не слід вестись на таку провокацію і в жодному разі не слід відмовлятися від проходження огляду. Адже за цю відмову можна отримати 17 000 грн. штрафу та позбутись права керування на 1 рік.

Щодо детальної процедури огляду на стан алкогольного сп’яніння читайте у наших попередніх публікаціях.