Як волонтери роблять мобільні зенітки на "Шахідів"

Для цього на вантажівку встановлюють зенітну установку, прожектор та систему наведення вогню.
Як волонтери роблять мобільні зенітки на "Шахідів"
logo28 лютого 2023, 12:41
logo0
logo0 хв

Волонтери фонду “Справа громад” розповіли, як поступово модернізовували вантажівки, які захищають нас від іранських дронів-камікадзе “Шахід”. Про це у своєму дописі на Фейсбук розповів Юрій Бірюков.

Також цікаво для ЗСУ зроблять сотні "тачанок" на базі Toyota

За його словами, спочатку під установку зенітки ЗУ-23-2 віддавали вантажівки Leyland DAF із голою платформою. Потім побачили, як таку вантажівку вдосконалила 25-а бригада - додали невисокі бортики. Глянули на дооснащення 104-ї бригади ТрО – додали тент та лавочку для розрахунку. Послухали коментарі фактичної роботи такого комплексу в 14 РТБр – зараз монтуємо на наступні машини величезний прожектор та джерело живлення для нього, щоб вночі шукати мопеди було простіше.

Однак це не всі доопрацювання мобільної “зенітки”. Один з батальонів встановив на цю машину сучасний прицільний комплекс.

Наразі “Справа громад” передала 14 вантажівок для встановлення зеніток. Але можна значно більше, запас платформ у є на майданчику в Британії, залишилося тільки їх до кінця викупити. Як допомогти у викупі цієї техніки, описано у дописі волонтера.