![Як виглядає броньований медичний автобус для евакуації](https://auto.24tv.ua/resources/photos/news/202303/44159af7b3e48-6734-4843-bd93-6ff40d969429.jpg?w=400&h=225&fit=cover&output=webp&q=85)
Для військових медиків волонтери зробили оригінальний броньований автобус. Він виглядає, як в апокаліптичних фільмах.
Також цікаво тест-драйв броньованої медички Alvis
Автобус придбав для ЗСУ волонтерський фонд під керівництвом румунського активіста Раду Хосса. Фонд фінансували з Румунії, Польщі та Іспанії багато людей – в тому числі українці, які тимчасово там проживають.
Ідею з броньованим автобусом озвучив медик з позивним Ангел, який врятував понад 550 чернігівців під час облоги в перші місяці війни на власних автомобілях. Проект присвятили загиблому воїну Олегу Губалю.
Автобус повністю броньований за допомогою Swebor Armor 600. Він пофарбований у матовий захисний колір, тож майже не помітний на місцевості. Лобове скло та фари захищені сіткою. Водночас троє дверей відчиняються, як і раніше. Всередині це справжній госпіталь – з автономним живленням, кондиціонером, ношами для поранених і навіть міні-операційною.
Зараз евакуаційний автобус працює на найбільш важких ділянках фронту – поблизу Бахмута.
Пізніше були закуплені інші машини, і тепер парк евакуаційних транспортних засобів складається з п’яти екземплярів. Всі вони броньовані, готові до бездоріжжя.