Як виглядав експортний варіант "Таврії" для Європи: фото

Poch Tavria XL створили спеціально для французького ринку. У хетчбека змінений дизайн та покращене оздоблення салону.
Як виглядав експортний варіант "Таврії" для Європи: фото
logo3 березня 2023, 18:12
logo0
logo0 хв

До інтернету потрапили рідкісні архівні фото рідкісної Poch Tavria XL. Цю версію ЗАЗ-1102 було створено спеціально для Європи. Про це повідомляє сайт Hyser.

Читайте також: Українець на "Таврії" втік від війни у Німеччину

Мало хто знає, що свого часу "Таврія" експортувалася до Європи. Постачання налагодили після здобуття Україною незалежності в 1991 році і ЗАЗ-1102 мав певний попит насамперед завдяки невисокій ціні.

Зокрема, у Францію до 1993 року поставили 1600 авто. Там вони коштували 35990 франків і були одними з найдешевших машин на ринку. Мало того, "Таврія" навіть потрапила до французького журналу Auto Plus — вона взяла участь в пробігу бюджетних машин.

Саме для Франції місцевий дилер Poch створив Tavria XL. Від стандартної моделі хетчбек відрізнявся оформленням передньої частини, новими бамперами та колісними дисками. У салоні покращили обшивку.

Силовий агрегат ЗАЗ-1102 не змінювали – хетчбек оснащували стандартною 1,1-літровою “четвіркою” потужністю 51 к. с. та 5-ступінчастою механічною КПП. Максимальна швидкість становила 140 км/год, а витрата палива – 7,8 л/100 км.