Якщо поліцейський не представився та не попередив про відеозапис – штраф може бути скасовано

Поліцейський, який зупинив автомобіль, повинен представитись, пояснити причину зупинки та попередити про проведення запису на боді-камеру. Якщо він цього не зробив – накладений ним штраф може бути скасовано. Верховний Суд України вже виніс відповідне рішення.
Якщо поліцейський не представився та не попередив про відеозапис – штраф може бути скасовано
logo24 квітня 2019, 10:29
logo0
logo0 хв

На водія було накладено штраф за порушення Правил дорожнього руху. Не погоджуючись із діями поліцейського, водій оскаржив даний штраф у суді.

Читайте також: В поліції розповіли, які автомобілі викрадають найчастіше

Під час розгляду справи апеляційний суд констатував, що притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна передбачена законом поведінка поліцейського.

Дослідивши у судовому засіданні відеозапис нагрудної камери патрульного, суд наголосив, що патрульний не представився та не повідомив водія про проведення відеозапису на боді-камеру.

Окрім цього, були виявлені і інші порушення при накладенні штрафу, проте в основу судового рішення було покладено порушення процедури накладення стягнення.

Верховний суд рішенням від 03.04.2019 у справі №537/1807/17 погодився з аргументами попереднього суду, наголосив на тому, що інспектор не представився, не попередив водія про проведення відеозйомки та зробив висновок, що накладений на водія штраф є незаконними.

Також цікаво: В 2018 році поліція розкрила лише 40% крадіжок авто