Євросоюз продовжив Україні "транспортний безвіз"

На запланованій у Брюсселі зустрічі із комісаркою ЄС з питань транспорту Адіною Велян Україні продовжено дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень ще на рік з можливістю автоматичного продовження до кінця 2025 року.
Україна знову отримала "транспортний безвіз" - Auto24

ФОТО: Мінрозвитку|

Комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян та заступник міністра Мінрозвитку України Сергій Деркач

logo20 червня, 15:30
logo0
logo0 хв

Знаковий документ підписали зі сторони Євросоюзу Адіна Велян та Сергій Деркач, заступник міністра Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Цьому передували десятки офіційних та неформальних зустрічей з перевізниками, Єврокомісією та колегами з профільних міністерств інших держав ЄС.

"Ми мали безпрецедентну підтримку під час голосування за продовження Угоди. І, згадуючи всі історії з блокуванням кордонів, це фантастичний результат", – повідав про успіх Сергій Деркач.

Читайте також "Транспортний безвіз" між Україною та ЄС продовжено ще на рік

Тепер на наступний рік наші та європейські перевізники будуть і надалі планувати свою діяльність без потреби повертатись до дозволів. Однак це тільки початок. За словами керівника української делегації, наша мета на перспективу – постійний "транспортний безвіз" між Україною та Європейським союзом.

Українська делегація на чолі з Сергієм Деркачем під час перемовин у Брюсселі. Фото: Мінрозвитку України

Щодо нових норм та правил в оновленій Угоді, то позиція України була чіткою: зміни мають стосуватись всіх перевізників, без дискримінації для українців, чіткими та прозорими.

Зокрема передбачено:

  • маркування вантажівок (знак затверджено, згодом буде опублікований);
  • наявність ліцензії на перевезення чи інші підтверджувальні документи під час виконання перевезення;
  • наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що прямують порожніми за товарами (згодом буде опубліковано, про які йде мова).

Читайте також Транспортний безвіз виявися актуальним лише для водіїв вантажівок

По поверненню з Брюсселю буде проведено зустріч з бізнесом, де детальніше пройде роз'яснення змін до Угоди та як виконувати перевезення. Україна працюватиме так, щоб наш бізнес мав більше можливостей для своєї роботи.