Южаніна наполягає на розмитненні "євроблях" за 2 500 – 3 000 євро

Дві спроби включити в порядок денний Верховної Ради законопроекти про розмитнення вживаних авто були провалені. Зараз готується третя спроба.
Южаніна наполягає на розмитненні "євроблях" за 2 500 – 3 000 євро
logo2 липня 2018, 14:30
logo0
logo0 хв

Верховна Рада повинна підтримати за основу законопроекти про розмитнення ввезених автомобілів до закінчення поточної сесії. Про це заявила глава комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в ході засідання погоджувальної ради парламенту.

Читайте також: Гройсман хоче встановити дублюючий контроль для "євроблях"

"Ми вже дочекалися всіх ініціатив, прошу у вівторок або в четвер додати розділ про включення до порядку денного і включити всі законопроекти, які стосуються даної теми (розмитнення авто), До порядку денного для того, щоб до кінця цієї сесії розглянути в першому читанні ", - сказала Южаніна.

Вона розкритикувала поданий в Раду альтернативний законопроект про оподаткування автомобілів. "Більш півмісяця пройшло з того дня, коли був зареєстрований в ВР законопроект про оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, які покликані, в тому числі, вирішити питання з так званими “євробляхами”. Сьогодні у нас є зареєстрований альтернативний законопроект колегами з" Самопомочі ". Серед іншого пропонується скасувати внесок до Пенсійного фонду при реєстрації авто в Україні. Тобто розмитнення "евроблях" провести за рахунок пенсіонерів. Ось що запропоновано колегами. З такими підходами ми не вирішимо жодне питання " , - міркує глава профільного комітету.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, які повинні вирішити проблему з машинами на єврономерах в Україні. Розмитнення машини буде коштувати 2,5-3 тис. євро, якщо парламент ухвалить зміни до законодавства про зниження акцизу на транспорт. На думку співтовариства власників авто на іноземній реєстрації вартість розмитнення вживаного авто, яке в Європі коштує 2 тис. євро повинна становити 500-1000 євро.