З 2020 року автомобілі в Україні сильно подорожчають

Що правда не всі, а тільки нові. Вся справа в введенні екологічних норм Євро-6.
З 2020 року автомобілі в Україні сильно подорожчають
logo5 серпня 2019, 10:06
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

З 01.01.2020 вступає в силу заборона імпорту нових авто, які не відповідають нормам Євро-6. Це гарантовано призведе до зростання цін на нові автомобілі.

Читайте також: Українці купують лише дорогі купе й кабріолети: статистика

"Забороною імпорту нових авто без Євро-6 і дозволом імпорту старих авто без обмежень (досить Євро-2) нам хочуть заборонити їздити на нових авто, щоб ми купували тільки старі", пише на свої сторінці у FB Генеральний директор в Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

"Логіка проста: зазвичай після 5-8 років експлуатації німець продає авто, так як ремонт його в Німеччині дорогий плюс екологічний збір зі страховкою на старе авто дорожче. А якщо нікому продати (РФ і Інші країни СНД теж закриті обмеженням євро 5)), то німець і далі буде їздити і не купить нове. Тому лобі ЄС в Україні так лобіює прийняття таких Законів, щоб перетворити Україну в країну-споживач секондхенду з ЄС. Інакше де логіка: старі можна ввозити з Євро-2 і без техогляду, а нові з Євро-5 – заборонені" пише Олег Назаренко.

В той же час в Україну фактично заборонено ввозити автомобілі, що мають історичну цінність (вони не відповідають Евро-2, котрий діє з 1995 року). Єдиний спосіб завезти ретроавтомобіль – хабар при проходженні сертифікації. "Ми подавали законопроект про ретроавто, але віз і нині там. Не прийняли, а зараз треба подавати новий", коментує ситуацію Олег Назаренко.

Також цікаво: "Євробляхерів" почнуть штрафувати з 22 серпня: розміри штрафів в інфографіці