"Євробляхерів" почнуть штрафувати з 22 серпня: розміри штрафів в інфографіці

Нові штрафні санкції за використання авто на іноземній реєстрації почнуть діяти з 22 серпня 2019 року. Нова Верховна Рада навряд чи встигне їх відтермінувати.
Штрафи для євроблях з 22 серпня 2019 в Україні: суми, терміни

"Євробляхерів" почнуть штрафувати з 22 серпня

logo2 серпня 2019, 16:32
logo0
logo0 хв

У ДФС нагадали, що Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.

Читайте також: Зеленський пообіцяв вирішити питання з доступним розмитненням авто: відео

З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. грн., понад 30 діб (також у разі втрати або розкомплектування ТЗ) – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Нагадаємо, що Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII внесено зміни в тому числі і в Закон про Національну поліцію. Зокрема в Статтю 35, яка регламентує причини зупинки транспортних засобів співробітниками поліції.

Тепер у поліцейських з’явилась "десята" причина зупинки. Вони можуть зупиняти будьякий транспортний засіб на іноземній реєстрації "з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту".

Читайте також: Легалізація авто за 250-650% від митної вартості: дані ГФС

Крім того Поліцейський зобов’язаний зупиняти транспортні засоби у разі:

  • Якщо є інформація, що свідчить про порушення власником транспортного засобу митних правил
  • Якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб, який зареєстрований в іншій країні, не зареєстрований в Україні у встановлені законодавством строки чи перебуває на території України з порушенням строків тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту

Нагадаємо, що розрахувати розмитення авто можна на нашому калькуляторі.