ВАТ "Укравтобуспром" пропонує розгорнути в Україні масове виробництво військових багі, використовуючи агрегати від розбитих поліцейських Toyota Prius.

Український дослідний інститут "Укравтобуспром", який спеціалізувався на розробці автобусів, проаналізував військовий досвід багатьох країн і пропонує розгорнути в Україні масове виробництво тактичних багі власної конструкції ТУР КB 02 «Мамай». Про це пише Autoconsulting.

Читайте також: Тест-драйв двох військових багі з Рівного

У стадії розробки вже знаходиться і наступна версія багі з гібридним силовим приводом ТУР КВ 02Н, який має режим руху або з ДВС, або виключно на електротязі з запасом ходу 10-20 км на бездоріжжі. Це забезпечує значно меншу ймовірність виявлення противником машини в інфрачервоному та звуковому спектрах частот.

Для здешевлення виробництва гібридних багі у "Укравтобуспрому" є цікава пропозиція - використати гідридну силову установку від пошкоджених Toyota Prius, які були в експлуатації у патрульної поліції, а зараз просто іржавіють після числених ДТП.

Як зазначають у "Укравтобуспромі", багі ТУР КB 02 «Мамай» максимально наближена за тактико-технічними характеристиками до найбільш масової моделі цього класу в НАТО – Polaris Defency. Опрацьовано 2 модифікації виконання – для розвідки та боротьби з бронетехнікою.

Передбачено як повнопривідний, так і задньопривідний варіанти трансмісії. З умов підвищення маневровості (мінімізація радіуса розвороту) застосовано допоміжну (стоянкову) систему гальм передньої осі з гідроприводом. Для евакуації важкопоранених з поля бою передбачено також можливість розміщення двох санітарних носилок. У стадії розробки (за пропозицією військових) – одновісний причеп з однотипною підвіскою і кліренсом вантажністю до 300 кг.

Орієнтовні потреби ЗСУ у надлегких багі типу ТУР КB 02 «Мамай» становлять близько 600 – 800 одиниць, без врахування неминучих втрат і відповідного поповнення. Це зумовлює необхідність розгортання промислового виробництва машин цього типу та відповідного оборонного замовлення. Крім того, в "Укравтобуспром" впевнені, що Україна змогла б виробляти такі багі і пропонують власну виробничий майданчик або задіяти одразу декілька промислових виробників.