За єЧергою кордон перетнули вже мільйон разів, але фізичні черги ще є

За реєстром онлайн записів єЧерги кордон з грудня 2022 року по нинішній час перетнув один мільйон транспортних засобів - вантажівок та автобусів. Попри обіцянки влади, для легкових авто ця послуга так і не запрацювала.
Записи в єЧерзі перетнули мільйонний рубіж - Авто24

ФОТО: Руслана Гостюк, Суспільне Ужгород|

Пункт пропуску Вишнє Нємецьке - Ужгород

logo28 травня, 11:41
logo0
logo0 хв

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляє, що вантажівки за попереднім записом єЧерга проїхали через кордон в напрямку Європи 927 тисяч разів, а автобуси – майже 81 тисяч раз. У зворотньому напрямку водії шикуються в звичайні черги (колейки).

Лише на двох пунктах пропуску з Польщею діють схожі електронні черги. Інші країни не мають подібних систем попереднього запису. Тому водіям під час транспортних криз доводиться чекати в машинах перетину кордону днями або тижнями. Водночас зі сторони України можна записатись в чергу та чекати її проходження вдома.

Читайте також Запис на перетин кордону показав свою ефективність

Водії легкових авто про такий комфорт лише мріють, адже для них єЧерга недоступна, попри заяви минулого очільника міністерства та його заступників. Тому під час свят, коли є багато бажаючих перетнути кордон, жінки з дітьми в легкових автомобілях вимушені чекати в чергах на перетин кілька годин, а то і діб.

Статистику перетину за онлайн-записом очолюють транспортні засоби, що перетнули пункти пропуску з Польщею. Таких випадків було понад півмільйона – 551 тисяча. МАПП з Румунією — пройшли понад 180 тисяч раз, а з Молдовою — більш як 120 тисяч.

Для легкових авто єЧерга так і не запрацювала. Інфографіка: Мінвідновлення

Пункти пропуску на інших напрямках були не такі активні, але й там простою не спостерігалося. В Угорщину за єЧергою записалися власники 102 тисяч машин вантажного та пасажирського сегмента, а до Словаччини – майже 54 тисячі.

Загалом у системі зареєструвалось понад 100 тисяч унікальних користувачів з різних країн – водіїв та перевізників. При цьому застосунок єЧерга на телефон був завантажений понад 84 тисячі разів.