Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує відтермінувати застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Відповідний законопроєкт №1030 з'явився на сайті Ради. Наразі текст законопроєкту відсутній. Президент визначив даний законопроєкт як невідкладний.

Читайте також: "Євробляхерів" почали штрафувати: фото постанови

Зазначимо, що пільговий період, протягом якого відтерміновувалися штрафи за керування нерозмитненими автомобілями, завершився 22 серпня.

Так, з 22 серпня вступають в дію нові санкції:

  • У разі перевищення строку доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тисяч грн.
  • Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тисяч грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.

Читайте також: "Євробляхерам" пропонують сховати автомобілі на декілька тижнів

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу “євробляхи” у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 34 тис. грн.