Тотальні відключення світла створюють українцям чимало незручностей та небезпек. Для водіїв, окрім відключеного вуличного освітлення та непрацюючих світлофорів, виникають труднощі з проїздом залізничних переїздів, якщо не працюють залізничні світлофори та шлагбауми.

В правилах дорожнього руху проїзд залізничних переїздів займає цілий розділ. У ньому досить чітко та докладно розписано, що саме повинен робити водій у різних ситуаціях, які можуть статись на залізничному переїзді.

Читайте також: Не жартуйте з потягом: відео аварії на залізничному переїзді

Залізничний переїзд визначається правилами дорожнього руху як «перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні».

Пункт 20.2. ПДР сформульовано наступним чином: «Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина)».

Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 (Stop, проїзд без зупинки заборонено) шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 м до найближчої рейки.

Зазвичай на залізничних переїздах встановлюють знак 2.2 (Stop, проїзд без зупинки заборонено).

Враховуючи ситуацію, яка склалась з тотальним відключенням світла, важливим буде наступний пункт (20.5 а) «Рух через переїзд забороняється, якщо черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками». Тобто на залізничному переїзді діють такі ж жести регулювальника, як і на перехрестях.

Сигнали регулювальника на залізничному переїзді мають таке ж значення, як і при проїзді перехресть.

Також важливим є пункт 20.4. ПДР «Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд».

За порушення правил перетину залізничних переїздів статтею 123 КУпАП передбачена дуже сувора відповідальність: «В'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого».