Зареєстровано петицію про скасування підвищення податків на пальне

Зеленського просять скасувати підвищення податків на пальне. Якщо податки підвищать, бензин подорожчає на 12 гривень на кожному літрі.
Зареєстровано петицію про скасування підвищення податків на пальне
logo31 травня 2023, 09:42
logo0
logo0 хв

На сайті президента України зареєстровано петицію, яка пропонує на період дії воєнного стану скасувати заплановане на 1 липня 2023 року підвищення ПДВ на пальне з 7% до 20% з, а також акцизів на нього.

Читайте також: Через збільшення податків на українських АЗС почали зростати ціни

«Пане президенте, прошу Вас як суб’єкта законодавчої ініціативи внести до Верховної Ради України як невідкладний законопроект із подовженням ставки ПДВ 7% та існуючих акцизів на пальне на період воєнного стану на всій території України», — йдеться у петиції, автором якої є Марія Барабаш.

Підвищення податків призведе, зокрема, до підвищення цін на бензин А95 (+12 грн за літр), дизель (+8 грн за літр), газ (+3 грн). Унаслідок цього ціни на продукти харчування можуть зрости на 15-30%, а частка нелегального тіньового ринку нафтопродуктів зросте на понад 20-30%.

На сьогодні петицію підписала 1625 особа із необхідних 25 тисяч. До кінця збору підписів залишилось 92 дні.

Нагадаємо, що незабаром, з 1 липня, в Україні повертаються податки на пальне, які діяли в Україні до повномасштабного вторгнення.