Завод Lada в Казахстані зупинив роботу і звільнив усіх працівників

Підприємству "Азія Авто" загрожує банкрутство.
Завод Lada в Казахстані зупинив роботу і звільнив усіх працівників

ФОТО: Kolesa|

Виробництво Lada у Казахстані повністю зупинилось

logo26 лютого 2021, 13:33
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Починаючи з березня, майже дві тисячі працівників заводу “Азія Авто” в Усть-Каменогорську залишаться без роботи. Причиною масового звільнення стала відмова місцевої влади від перегляду рішення про розрив угоди про виробництво. Угода, яка діяла з 2010 року, звільняла “Азія Авто” від сплати ПДВ і митних платежів, а також передбачала компенсацію утилізаційного збору, повідомляє Коммерсант.

Дізнайтесь також: Громадянина Швеції звинувачено у шпигунстві на Volvo для Росії

Міністерство індустрії і інфраструктурного розвитку Казахстану наклало на підприємству пеню за невиконання зобов'язань по виробництву, що дорівнює сумі всіх отриманих пільг – приблизно 173,9 мільярда тенге (11,6 мільярда гривень). Якщо юристам “Азія Авто” не вдасться оскаржити це рішення, підприємство буде оголошено банкрутом, припинивши діяльність не лише заводу, а й дилерської мережі та на будівництві нового заводу.

Згідно з планами, виробництво автомобілів Lada повинно було стартувати на заводі повного циклу “Азія Авто Казахстан”, однак цей майданчик досі не введено в експлуатацію. “Коммерсант” повідомляє, що АвтоВАЗ може знайти нових партнерів для виробництва своїх машин за кордоном і одним із потенційних підрядників називає казахський “СариаркаАвтоПром”, який вже є виробником машин для Kia.