Завтра Конституційний суд може вирішити долю автофіксації

Автоматичне визнання винним в адміністративному порушенні не водія, а юридичного власника транспортного засобу має явні ознаки неконституційності. Що з цим робити – має вирішити КСУ.
Завтра Конституційний суд може вирішити долю автофіксації
logo26 травня 2021, 17:47
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Завтра Велика палата Конституційного суду України розгляне конституційність адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, зафіксовані в авторежимі. Розгляд відбудеться у формі письмового провадження, без заслуховування позицій учасників. Про це повідомила представник Верховної ради у КСУ Ольга Совгиря у своєму Telegram.

Читайте також: Конституційний Суд передав справу автофіксації до Великої палати

"Завтра Велика палата Конституційного суду розпочне розгляд справи... за трьома конституційними скаргами щодо конституційності положень Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі", - зазначила парламентар.

Суть проблеми в тому, що особа, за якою зареєстровано транспортний засіб і та, яка вчинила правопорушення, можуть бути різними, але відповідальність все одно покладається на особу, за якою зареєстровано авто.

Нагадаємо, що у 2010 році Конституційний Суд вже розглядав подібну справу (справа Багінскьго) та підтвердив індивідуальну відповідальність порушника.

Читайте також: Камери не допомагають: у Київській області аварійність зросла на 45%