Зеленський підписав закон про дитячі автокрісла

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей" № 224-ІХ, який парламент ухвалив 29 жовтня 2019 року.
Зеленський підписав закон про дитячі автокрісла
logo15 листопада 2019, 21:55
logo0
logo0 хв

Внесеними змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлюються штрафи у розмірі 510 і 850 грн. (повторне порушення протягом року) за перевезення дітей без спеціальних засобів, а на органи Національної поліції покладається обов’язок розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо цього.

Читайте також: Як вибрати дитяче автокрісло: 4 підказки

"Чинним законодавством не було передбачено норми, яка встановлювала б відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Реалізація закону забезпечить усвідомлення ступеня відповідальності осіб, що перевозять дітей, і тим самим підвищить рівень безпеки дітей на дорозі, сприятиме зменшенню дорожньо-транспортного травматизму та смертності дітей. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", - пояснили в Офісі президента.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У Правилах дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Також цікаво: Уляна Супрун розповіла, як вибрати дитяче автокрісло