Зеленський скасував кримінальну відповідальність за нетверезе водіння

У четвер, 2 липня, Володимир Зеленський підписав закон про скасування кримінальної відповідальності за кермування авто в нетверезому стані, який вступив в дію напередодні.
Зеленський скасував кримінальну відповідальність за нетверезе водіння
logo2 липня 2020, 18:30
logo0
logo0 хв

Про це йдеться на сторінці закону на сайті Верховної Ради. Законопроект про кримінальну відповідальність був прийнятий ще восени 2018 і повинен був вступити в силу з 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на 6 місяців, до 1 липня.

Читайте також: Всіх, кого затримали п’яним за кермом, з першого липня виправдають

Кримінальну відповідальність передбачало не тільки нетверезе кермування, а й допуск за кермо п'яного водія, відмова водія пройти медогляд на ступінь сп'яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки поліцією і до медогляду.

МВС виступило за повернення норми про водіння автомобіля в стані сп'яніння назад в адміністративну площину, аргументуючи це тим, що криміналізація нетверезого кремування може заблокувати роботу патрульної поліції.

В результаті 17 червня 2020-го парламент ухвалив закон №3314, яким кримінальна відповідальність скасовується. Однак станом на 1 липня президент його не підписав і формально в дію вступив законопроект про кримінальну відповідальність, який тепер буде діяти до публікації закону про його скасування.

В Україні закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, отже спіймані впродовж останніх двох днів на нетверезому кермуванні водії мають шанси уникнути відповідальності .

Також цікаво: Українських автовласників можуть відправити "на перездачу"