Африканське повітря накриє Україну вже з середи

Ряд регіональних відділень Служби відновлення розмістило повідомлення із застереженнями водіям про насування 10-15 липня африканського повітря й попросило бути уважнішими за кермом.
Африканське повітря з 10 липня накриє Україну - Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

На розпеченому асфальті управління автомобілем будь-якої розмірної групи ускладнюється

logo9 липня, 20:30
logo0
logo0 хв

Таке застереження, зокрема, розмістила Служба відновлення у Житомирській області з посиланням на обласний центр гідрометеорології. Зазначається, що "очікується суха спекотна погода з максимальними температурами вдень: 10-12 липня +31..+33° та 13-15 липня +34..+36º "

Оскільки аномальна спека може негативно вплинути на автотранспортну галузь та водіїв, то варто бути дуже обережним. Окрім цього, спека є агресивною до наших доріг. Конструкція дорожнього покриття під впливом динамічних навантажень може різко втрачати опорну здатність. За таких умов створюється загроза безпеці дорожнього руху.

Читайте також Спека відправить усі фури на узбіччя, але декому випаде карт-бланш

На такій спеці асфальт має на 15-20 градусів вищі температурні показники, ніж повітря, та починає плавитися. Рух автомобілів, а особливо перенавантажених, стає причиною руйнування шляхів. Великоваговий транспорт залишає глибокі колії, що надалі утворюють тріщини, а згодом і вибоїни та просідання.

Служба відновлення нагадала, що задля збереження мережі автомобільних доріг від передчасних руйнувань при температурі +28 С° діють тимчасові обмеження руху з 10 до 22 години для великовагових транспортних засобів, загальна маса яких понад 24 тонни або навантаження яких на вісь транспортного засобу більш ніж 7 тонн.

Читайте також Спека: що потрібно знати про "температурні штрафи"

Звісно, ці обмеження мають деякі винятки. Дозволено рух транспорту, що перевозить небезпечні вантажі, живих тварин та швидкопсувні продукти, а також вантажівки, що залучені до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, перевезення комунальних та дорожньо-будівельних матеріалів під час виконання робіт, військових вантажів.