Автовоз з американськими машинами затримали на митниці

Митники вважають, що на автомобілі надано фіктивні документи.
Автовоз з американськими машинами затримали на митниці
logo30 вересня 2020, 13:59
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Три автомобілі Toyota Camry, по одному моделей Toyota Rav 4, Toyota Prius, Toyota Avalon, Volkswagen Jetta та Hyundai Sonata були доставлені в Україну морським шляхом через Одеський морський порт. Всі вісім вживаних автівок були заявлені для митного оформлення в Київській митниці Держмитслужби.

Згідно наданих митниці рахунків-фактур (інвойсів) продавцем всіх автомобілів виступала американська компанія, з офісом в штаті Індіана. Інвойси ніби-то цією компанією по 4 авто були виставлені на ім’я членів однієї родини з м. Чернігова, по 3 авто на ім’я членів однієї родини з Чернігівської області, ще один – на киянку. Декларування всіх авто здійснював один митний брокер.

За результатом проведеного Київською митницею Держмитслужби аналізу змісту поданих до митного контролю та оформлення комерційних та товаросупровідних документів, у митників виникли сумніви на предмет їх достовірності. Логічним став інформаційний запит до американської сторони.

Також у тему: ціни на американські "битки" не знижуються

Вже за два дні Київська митниця отримала підтвердження, що дана компанія не здійснювала продаж чи транспортування цих транспортних засобів в Україну. Тож на митниці припустили, що рахунки-фактури (інвойси) на ці авто, виставлені від її імені, не є автентичними та виготовлені незаконно.

На запрошення митниці для надання пояснень жоден з фігурантів-отримувачів автомобілів та митний брокер не з’явилися.

За виявленими фактами порушення митного законодавства Київською митницею Держмитслужби стосовно громадян-отримувачів автомобілів складено протоколи за ст. 483 Митного кодексу України. Вісім транспортних засобів загальною вартістю біля 40 тисяч доларів вилучено. Матеріали справ будуть скеровані до суду.

Нагадаємо, що знайдено авто, яке продавалось 64 рази за рік