Такий козирок створює тінь саме там, де потрібно.

Розумний козирок Bosch був представлений на віиставці споживчої електроніки Consumer Electronics Show у Лас-Вегасі. Система отримала назву Virtual Visor і створена задля комфорту та безпеки.

Читайте також: Виробництво автомобілів у Німеччині "відкотилось" на 22 роки назад

За даними фірми, яка посилається на статистику Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США, сонячні відблиски щорічно стають причиною тисяч аварій. Яскраве сонце, що засліплює водіїв, провокує вдвічі більше ДТП, ніж будь-які інші несприятливі дорожні умови. Традиційний захист від сонця, що з’явився в автомобілях більш, як півстоліття тому, не гарантує повного захисту від потрапляння світла в очі водія, стверджують німецькі фахівці.


Bosch пропонує використовувати прозорий рідкокристалічний дисплей та данні від встановлених у салоні відеокамер, які відстежуватимуть положення очей водія, а комп’ютер буде прораховувати, де в конкретний момент часу потрібна тінь. При цьому, більша частина поверхні Virtual Visor залишається прозорою, що забезпечує кращу оглядовість, а відтак і безпеку.

Технологія Virtual Visor – наразі лише концепція, Технологічна компанія не повідомляє, коли такі шторки можуть з’явитись у серійних автомобілях.

Читайте також: Tesla запатентувала акумулятори, здатні "жити" мільйон миль