ФОТО: Bosch |
Bosch просуває використання штучного інтелекту для автоперевізників
Технологія попередження водія про неправильну дорогу (Wrong Way Driver Warning) вже практично готова і незабаром стане доступна для автомобілів із додатком Sirius XM.
Хмарна система відстежуватиме транспортні засоби, коли вони наближаються до в’їзду або виїзду з автомагістралі, і попереджатиме водія, якщо вони рухаються в неправильному напрямку. Про це розповідає trucknews.com.
Читайте також В Україні вже працює сотня станцій Bosch Car Service: у чому секрет популярності мережі СТО
Технологія зі ШІ також забезпечить звукове сповіщення іншим водіям, які мають Sirius XM, якщо водій наближається до них у неправильному напрямку.
Президент компанії Bosch у Північній Америці Пол Томас зазначив, що у 2022 році в США сталося понад 700 смертей через неправильне керування автомобілем, що за останні п’ять років на 60% більше.
Пол Томас розповідає на пресконференції Bosch про новації на основі штучного інтелекту для водіїв вантажівок. Фото: Стів Фехт
Розробники Bosch також поділилися на традиційному заході для ЗМІ потенціалом технології гальмування, щоб зробити водіння безпечнішим і доступнішим. Вони співпрацювали з канадським автогонщиком Indy Робертом Вікенсом, котрий страждав на параліч після жахливої аварії на трасі Pocono Raceway у 2018 році.
Читайте також Bosch розробив новий алгоритм калібрування систем безпеки
Той у 2022 році зміг повернутися до гонок завдяки партнерству з компанією Bosch, яка створила для водія гальмівну систему з ручним керуванням.
"Bosch використав електричну гальмівну систему на основі технології гальм за проводом, використовуючи програмне забезпечення для розумного балансування гальмівного моменту з традиційними гідравлічними гальмами. Відчуття, чуйність і додаткова технологія дозволяють мені гальмувати швидше і стабільніше, ніж з попередньою гальмівною системою. Я міг керувати транспортним засобом так само як інші водії", – пояснив Вікенс.
Канадський автогонщик Роберт Вікенс на прес-конференції Bosch у Лас-Вегасі 6 січня 2025 року. Фото: Стів Фехт
Компанія вважає, що бізнес-організації зобов’язані навчати своїх людей потенціалу ШІ. Нині у компанії Bosch працює понад 5000 експертів зі штучного інтелекту, і за останні п’ять років у Європі було подано понад 1500 патентів, пов’язаних зі штучним інтелектом.
Читайте також Поки деякі автозаводи Європи згортають виробництво, Bosch створює нові структури
Bosch бачить багато можливостей для ШІ, щоб допомогти людям. Наприклад, штучний інтелект можна використовувати, щоб швидко запропонувати допомогу на дорозі в разі надзвичайної ситуації будь-якою мовою.
Нині 82% респондентів глобального опитування заявили, що планують навчатися ШІ, а 63% вважають, що його слід викладати як окремий предмет у школі.