Чим небезпечні коробки DSG

Надійність роботизованих коробок передач, що встановлюються на автомобілі концерну Volkswagen, небезпідставно викликає побоювання. Для багатьох цей фактор є причиною відмови від покупки вживаного автомобіля сімейства VAG.
Чим небезпечні коробки DSG - шкода 7-ступінчастої DSG DQ200
logo3 серпня 2019, 15:01
logo0
logo0 хв

За роботами DSG давно тягнеться слава проблемних. З моменту своєї появи вони пережили безліч модифікацій і модернізацій, частково позбулися багатьох недоліків, але зіпсована репутація досі дає про себе знати.

На суху

Найпроблемнішим роботом від VAG вважається 7-ступінчастий DSG DQ200 з подвійним сухим зчепленням. Він має спрощену і здешевлену конструкцію, призначену для передачі відносно невеликого крутного моменту, повідомляє zr.ru.

Недосконалий алгоритм управління і конструктивні особливості ведуть до "сіпаного" ритму роботи і, як наслідок, прискореного зносу деталей трансмісії. Ця коробка передач має дві модифікації: рання 0АМ, і пізня 0CV. Левова частка проблем відпала після модернізації агрегату, проведеної в 2011 році. Але навіть після цього коробку складно назвати надійною. Друга модернізація сталася в 2014 році, і вона вже мала позитивний результат – ресурс деталей істотно збільшився.


Ресурс сухого зчеплення – близько 100 000 км.

Характерні для DQ200 проблеми: прискорений знос зчеплення, вихід з ладу підшипників вилок перемикання передач і поломка механізму перемикання передач. Комплект зчеплення, після декількох модернізацій, збільшив свій ресурс до 100 000 км. Підшипники на вилках перемикання найчастіше страждають у разі несвоєчасної заміни зчеплення, або в результаті чіп-тюнінга двигуна або занадто агресивного водіння. Вузол, що відповідає за перемикання передач (мехатронік), виходить з ладу спонтанно. Офіційний сервіс замінює його повністю, а народні умільці вже навчилися його ремонтувати. Запчастини, необхідні для ремонту мехатроніка, є у вільному продажу.

Найскладніша операція, пов'язана з 7-ступінчастою сухою DSG – заміна підшипників вилки перемикання передач. Офіційний сервіс воліє міняти коробку цілком. Але деякі майстри навчилися їх розбирати і збирати, замінивши зношені деталі. Це не дешева операція і займає вона кілька днів. Фахівці, здатні ремонтувати такі коробки передач, без роботи не сидять – як правило, черга до них розтягується на тижні.

Читайте также: Чи можна їздити взимку на задньому приводі

Для продовження життя DQ200 фахівці рекомендують міняти мастило в коробці кожні 50 тис. км пробігу. Майстри рекомендують заливати не 1,7 л. (як рекомендовано заводом), а 2,1 л. мастила. Також надійність сухої 7-ступінчастої DSG можна підвищити, оновивши програмне забезпечення. Прошивка, що використовує більш ощадливий алгоритм роботи, дещо знижує динамічні показники, але збільшує ресурс деталей трансмісії й позитивно впливає на комфорт.

Зі змазкою

Роботизована 6-ступінчаста коробка з мокрим зчепленням (DQ250) з'явилася раніше своєї "сухої" сестрички. Проблем своїм господарям вона доставляє набагато менше. Головна модернізація DQ250 була проведена ще в 2009 році. Після цього значна частина “дитячих хвороб” канула в Лету. Після цього були інші модернізації та оновлення програмного забезпечення, але спрямовані вони були головним чином на поліпшення користувацьких характеристик.

Проте, хоча "мокрі" DSG є відносно надійним вузлом, в разі поломки вони вимагають набагато більше запчастин. Вся справа в тому, що масляний контур коробки об'єднує зчеплення, механізм вибору передач і механічну частину коробки. Тому несправність однієї частини тягне за собою вихід з ладу інших деталей. Наприклад, стружка з “убитого” зчеплення здатна закупорити канали гідравлічного блоку вибору передач. Масло в цих коробках рекомендують міняти кожні 40-50 тис. км.

Читайте также: як їздити взимку на літній гумі

Ще один недолік DQ250, такий же, як у класичних автоматів, – коробка не любить тривалого пробуксовування коліс. Адже за своєю конструкцією багатодискове зчеплення нагадує пакети фрикціонів класичного автомата. Так само для автомобілів, обладнаних DQ250, не бажаний чіп-тюнінг, що підвищує потужність двигуна. Покращуючи динамічні показники автомобіля, можна істотно зменшити термін життя DSG.

Результат

Останні версії DSG можна порівняти за надійністю зі звичайними автоматами

За всю свою історію роботи DSG дійсно доставили своїм власникам багато клопоту. VAG, періодично проводячи роботу над помилками, поліпшив надійність своїх трансмісій. Останнє покоління 7-ступінчастих DSG з індексом DQ500, які встановлюються на деякі автомобілі з 2014 року, вже можуть похвалитися надійністю, яку можна порівняти з класичними гідромеханічними автоматами.

Нагадаємо, як правильно визначити рівень масла в АКП.