Чому не гріє пічка в салоні автомобіля

Зима не відступає, а обігрівач, схоже, здався? Причин, чому не гріє пічка автомобіля, декілька. Обговоримо їх, щоб визначитися з подальшими діями.
Чому не гріє пічка в салоні автомобіля - причини

ФОТО: GettyImages|

Чому не гріє пічка в салоні авто

logo24 лютого 2019, 17:05
logo0
logo0 хв

Під проблемою “не гріє пічка” будемо розуміти відсутність гарячого повітря з дифузорів кліматичної установки. Причини цієї неприємності типові для більшості моделей автомобілів, які експлуатуються в Україні. Так у чому ж справа?

  1. Теплообмінник (радіатор) обігрівача залишається холодним.
  2. Неправильно розподіляються потоки повітря, нагрітого в теплообміннику.
  3. Не працює вентилятор кліматичної установки.

Читайте також: Що краще – клімат чи кондиціонер

Пройдемося по цим пунктам

  • Радіатор пічки (зазвичай він захований в торпедо) може залишатися холодним, навіть якщо двигун готовий поділитися з ним теплом у вигляді нагрітої від циліндрів охолоджувальної рідини (антифризу). Причина може бути в наявності повітря в системі охолодження і в забрудненні внутрішніх каналів радіатора. Повітря видаляється методом, характерним для кожної конкретної моделі автомобіля, але в цілому це нескладно. А ось забруднений радіатор – проблема більш істотна. Його можна спробувати промити (з демонтажем або без), але 100-процентний ефект дасть тільки його заміна новим. Операція це недешева, оскільки часто вимагає розбирання торпедо.

  • Потоки гарячого повітря можуть не надходити в потрібні повітроводи через несправність заслінок, які перерозподіляють потоки. Точніше, найчастіше відмовляють не власне заслінки, а їхній привід. У деяких моделей досить замінити троси, знявши облицювання панелі, у деяких доводиться розібрати півторпедо. Ремонт заслінок з електроприводом обійдеться дорожче, ніж заміна тросів. Трапляються і проблеми, властиві лише деяким моделям, наприклад, в Lanos`ів іноді зміщується зі своїх кріплень радіатор пічки і повітря йде повз нього, не нагріваючись.

Читайте також: Як охолодити автомобіль в спеку без кондиціонера

  • Якщо відмовив вентилятор, повітря в салон буде надходити тільки “самопливом” від природного напору при русі на швидкості понад 60 км/год. Причин страйку вентилятора чимало від перегорілого запобіжника до перегорілого електромоторчика. Для деяких сучасних автомобілів цей двигун продається тільки в зборі з теплообмінником, тому більш доступний варіант купити обігрівач на шроті і зняти з нього електродвигун вентилятора. Проблеми простіше типу поломки вимикачів на торпедо вирішує будь-який електрик, хоча сам вимикач доведеться купити.

Рекомендація Авто24

Якщо ви стали перед питанням, чому не гріє пічка вашого автомобіля, не залишайте його без відповіді. В першу чергу тому, що деякі види несправностей – наприклад, заповітрювання системи охолодження – можуть привести до проблем двигуна автомобіля. А це вже по-справжньому дорого. І друга небезпека, яку несе з собою непрацююча пічка – запітніле і обмерзле скло, в наслідок чого можна потрапити в аварійну ситуацію.

Читайте також: Запахи в автомобілі: що означають і як реагувати на аромати в салоні