Чи потрібно реєструвати мопеди та скутери?

Зима доходить кінця, а прихід весни традиційно віщує повернення на дороги Києва таких учасників руху як водії мопедів та мотоциклів. Велика кількість з них досі використовується без документів та номерних знаків. То чи потрібно їх взагалі реєструвати?
Чи потрібно реєструвати мопеди та скутери?
logo26 лютого 2020, 17:12
logo0
logo0 хв

Досить розповсюджена думка серед досвідчених водіїв, що керування мопедами або скутерами можливе без посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію, страхового поліса або номерного знаку.

Читайте також: Як зареєструвати мопед або скутер

Це дійсно було так до 2010 року. Після 10 червня 2010 року для керування скутером або мопедом формально потрібні і "права" відповідної категорії і "техпаспорт". Втім, слід зазначити що і досі величезна кількість такої техніки використовується без документів.

Зараз для керування:

  • мопедами, моторолерами та іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 кубічних сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кіловат дозволяється за наявності посвідчення водія категорії "А1";
  • мотоциклами, у тому числі з боковим причепом, та іншими двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна 50 кубічних сантиметрів і більше або електродвигуном 4 кіловата і більше дозволяється за наявності посвідчення водія категорії "А";
  • квадро- і трициклами, мотоколясками та інші триколісними (чотириколісними) транспортними засобами, з максимальною масою не більше 400 кілограмів дозволяється за наявності посвідчення водія категорії "В1".

Крім того, водії несуть відповідальність, у разі керування подібними транспортними засобами не зареєстрованими/перереєстрованими в установленому законом порядку або без номерного знака чи полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Читайте також: Категорії водійських прав в Україні: що для чого

Реєстрація транспортного засобу в сервісних центрах МВС є відносно простою процедурою (особливо якщо скутер чи мопед до 2010 року випуску), яка вбереже від зайвого спілкування з поліцією.

Нагадаємо, що Citroen показав електромобіль, який не потребує наявності “прав”